آموزشی

فواید استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

dishwasher salt

فواید استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی برخلاف تصور برخی افراد، به تمیز کردن لکه‌های آب سخت نمی‌پردازد یا با آن‌ها مبارزه نمی‌کند؛ بلکه هدف اصلی آن، تنظیم مجدد نرم‌کننده آب در داخل ماشین ظرفشویی است. برخی از ماشین‌های ظرفشویی، به ویژه مدل‌های خارجی دارای سبدهای نرم‌کننده آب هستند که با توپ‌های کوچک رزین پر شده‌اند. این گلوله‌های رزین یون‌های کلسیم و منیزیم را از آب سخت جذب می‌کنند و باعث ایجاد ظروفی تمیز و بدون لکه می‌شوند.

گلوله‌های رزین بار اتمی منفی دارند و بار اتمی نمک ماشین ظرفشویی مثبت است. بنابراین با استفاده از نمک ماشین ظرفشویی توپ‌های رزین به جذب یون‌های سدیم می‌پردازند. این کار موجب تنظیم مجدد گلوله‌های رزین می‌شود که در فرآیندی به نام تبادل یونی به جذب یون‌های کلسیم و منیزیم خواهد پرداخت. در ادامه مطلب به تمامی فواید استفاده از نمک ماشین ظرفشویی اشاره خواهیم کرد.

تجدید رزین موجود در نرم‌کننده آب

یکی از دلایل اصلی افزودن نمک به ماشین ظرفشویی، فعال شدن مجدد بستر رزینی می‌باشد. رزین همان چیزی است که به نرم شدن آب شما کمک می‌کند و به مرور زمان بسته می‌شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، ماشین ظرفشویی شما نمی‌تواند آن‌طور که باید کار کند. افزودن نمک به شکستن این توده‌ها و تجدید رزین کمک می‌نماید تا ماشین ظرفشویی شما بتواند آب را یک بار دیگر به درستی نرم کند.

 ایجاد کف مواد شوینده

افزودن نمک به ماشین ظرفشویی با کاهش سختی آب، به کارکرد موثرتر مواد شوینده کمک می‌کند. دلیل این امر آن است که کلسیم و منیزیم در آب لوله‌کشی با شوینده واکنش می‌دهند و یک لایه عایق درهم ایجاد می‌کنند که شوینده را غیرقابل استفاده خواهد کرد. نمک با کاهش سختی آب به مواد شوینده اجازه می‌دهد تا همه چیز را به راحتی و به طور موثر تمیز کند.

تمیز کردن بهتر ظروف

افزودن نمک به مواد شوینده ماشین ظرفشویی، برای تمیز کردن ظروف بسیار مهم است. نمک در ماشین ظرفشویی می‌تواند به ظروف کمک کند تا با آب نرم‌تر، نتایج تمیزتر و بهتری داشته باشند. استفاده از نمک در آب سخت می‌تواند از تجمع رسوب آهک و کدر شدن شیشه‌ها و همچنین گرفتگی لوله‌های ظرفشویی نیز جلوگیری کند.

جلوگیری از رسوب آهک

آهک تجمع رسوباتی است که روی المنت در ماشین ظرفشویی شما ایجاد می‌شود. البته می‌تواند در هر جایی از ماشین ظرفشویی شما ایجاد گردد. این رسوبات می‌توانند باعث کارایی کمتر دستگاه شما شوند و حتی ممکن است به طور کلی عملکرد آن را متوقف کنند.

کمک به تمیز کردن و نگهداری دستگاه

رسوب‌گیری، یک مشکل رایج در ماشین‌های ظرفشویی است، این کار می‌تواند باعث آسیب عملکردی به دستگاه در طول زمان شود. آسیب‌هایی مانند گرفتگی بازوهای اسپری و پمپ که منجر به کاهش عملکرد ماشین ظرفشویی و هزینه‌های نگهداری بالاتر آن خواهند شد.

نمک می‌تواند با حذف کلسیم و منیزیم از آب، به بهینه‌سازی فرآیندهای نرم شدن آن کمک زیادی کند. این امر به کاهش تشکیل رسوب روی قطعات ماشین کمک می‌نماید و تمیز کردن و نگهداری آن‌ها را آسان‌تر خواهد کرد. با این حال، مطمئن شوید که هیچ باقیمانده‌ای از نمک روی دستگاه باقی نمانده باشد، زیرا به مرور زمان آن را فرسوده خواهد کرد.

هماهنگی خوب با مواد شوینده

نمک ماشین ظرفشویی به هیچ وجه خشن نیست و می‌تواند با سایر مواد شیمیایی یا پاک‌کننده‌ها کار کند. این کار بدون خطر آسیب رساندن به ظروف و ماشین ظرفشویی شما خواهد بود. بنابراین، اگر می‌خواهید بدون هیچ تلاش اضافی نتایج عالی داشته باشید، استفاده از نمک ماشین ظرفشویی راه‌حل بسیار خوبی خواهد بود.

همه ماشین‌های ظرفشویی برای عملکرد صحیح به نمک مخصوص به خود نیازمند هستند. نمک ظرفشویی می‌تواند به جلوگیری از تشکیل رسوب آهک در سیستم آب دستگاه منجر گردد. رسوبات آهک موجب مسدود شدن شیرآلات و اجزای ماشین ظرفشویی می‌شوند و عملکرد آن را کاهش می‌دهند. بنابراین استفاده از محصولی مانند نمک یا مواد ضد رسوب، برای کارکرد درست ماشین ظرفشویی اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

فروشگاه اینترنتی اکتواش

 
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *