آموزشی

مزایا و معایب محصولات ظرفشویی پریل

در این مقاله میخواهیم به این موضوع که چگونه بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی را از بین ببریم، بپردازیم.
 

علت بوی بد ماشین ظرفشویی

 
قبل از بیان راهکارهایی برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی، قصد داریم که درمورد علت ایجاد این بوی نامطبوع در دستگاه توضیح دهیم.
 
زمانی که ماشین ظرفشویی شروع به کار می‌کند تا پایان شستشو، مقداری آب در مخزن‌های کناری ذخیره آب باقی می‌ماند.
 
دلیل ذخیره این میزان آب در مخزن‌های کناری دستگاه این است که بعد از اتمام کار ماشین ظرفشویی، بخار‌هایی که در داخل دستگاه است به بدنه کنار جذب شوند و باعث خشک شدن ظروف شوند.
 
این آب همیشه در مخزن کناری ذخیره می‌شود تا بدنه‌های ماشین ظرفشویی از بین نرود.
 
اگر شما از ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی مثلاً 2 ماه استفاده نکنید، این آبی که در داخل دستگاه است به همراه مواد شوینده باقی‌مانده در آن، باعث ایجاد بوی بد در دستگاه می‌شود.
 
البته این مسئله در کوتاه‌مدت هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند اما در درازمدت باعث بوی نامطبوع خواهد شد.
 

راهکارهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

 
1 . باز گذاشتن درب ماشین ظرفشویی
پس از اتمام کار ماشین ظرفشویی، درب دستگاه را به مدت نیم ساعت باز بگذارید. باز گذاشتن درب ماشین ظرفشویی، باعث خارج شدن بخار و رطوبت دستگاه می‌شود و از ایجاد بوی بد جلوگیری می‌کند.
 
این کار همچنین باعث جلوگیری از زنگ‌زدگی و آسیب به بدنه‌های داخلی ماشین ظرفشویی نیز می‌شود.
 
2 . استفاده ماهیانه از جرمگیر ماشین ظرفشویی
دومین راهکار برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی بوش، استفاده از جرمگیر است. هر ماه یک‌بار از جرمگیر مخصوص ماشین ظرفشویی بوش استفاده کنید.
 
بعد از ریختن جرمگیر در ماشین ظرفشویی بوش اجازه دهید که دستگاه خالی کار شستشو را انجام دهد. انجام این کار باعث شستشوی قطعات داخلی ماشین ظرفشویی و جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع خواهد شد.
 
3 . تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی
به‌مرور استفاده از ماشین ظرفشویی، ذرات غذا در فیلتر دستگاه جمع می‌شوند که حتماً باید آن را تمیز کنید. فیلتر ماشین ظرفشویی را هر ۵ بار که از دستگاه استفاده می‌کنید، باید دربیاورید و تمیز بشویید.
 
این فیلتر در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد و به صورت توری شکل می‌باشد.
 
آن را دربیاورید و با مسواک و مایع شستشو تمیز کنید. البته اگر عادت دارید که ظروف را قبل از گذاشتن در ماشین ظرفشویی تمیز کنید، این میزان شستشو فیلتر کمتر می‌شود. چراکه آشغال و ته‌مانده‌های غذای کمتری در فیلتر گیر خواهد کرد.
 
4 .بررسی شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی
حتماً زیر سینک، شلنگ خروجی فاضلاب ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. گاهی اوقات مسیر خروج آب به صورت استاندارد انجام نشده است و باعث ورود بوی نامطبوع فاضلاب به دستگاه می‌شود.
 
حتماً شلنگ خروج آب را چک کنید و مسیر خروج آب را به صورت استاندارد وصل کنید تا این مشکل به وجود نیاید.
 
5 . تمیز کردن بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی
اگر بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی با ذرات غذا گرفته شود، منجر به بوی بد داخل دستگاه خواهد شد. به همین دلیل بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی را نیز همانند فیلتر باید باز کنید و تمیز بشویید.
 
ماشین ظرفشویی 2 بازوی آبپاش در بالا و پایین دستگاه دارد. هر 2 این قطعه را باز کنید و با مسواک ذرات غذا را خارج کنید و بشویید.
 
6 . استفاده از بوگیر ماشین ظرفشویی

می‌توانید برای رفع سریع بوی بد ماشین ظرفشویی ، از بوگیرهای مخصوص دستگاه استفاده کنید. این بوگیرهای مخصوص ماشین ظرفشویی در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد.

عملکرد این بوگیرها به این صورت است که وقتی ماشین ظرفشویی در حال شستشو است، آب گرم به این بوگیرها می‌خورد و باعث ایجاد بوی مطبوع و خوش در دستگاه می‌شود.

 

7 . انجام سرویس داخلی ماشین ظرفشویی
هر دستگاهی برای طول عمر بیشتر و عملکرد بهتر نیاز به سرویس دوره ای توسط متخصص دارد. برای سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی که معمولا سالی یک‌بار انجام می شود به تکنسین مرکز مجاز تعمیرات بوش تماس بگیرید.
 
انجام این سرویس‌های داخلی سالیانه توسط مرکز تعمیرات بوش باعث رفع گرفتگی‌های داخلی دستگاه می‌شود و از مشکلات و خرابی احتمالی قطعات لوگیری می‌کند.
 
8. تمیز کزدن بدنه ماشین ظرفشویی
ممکن است مقداری از جرم ظروف و یا مواد غذایی باقی مانده در ظروفی که داخل دستگاه قرار میگیرند روی بدنه داخلی ماشین ظرفشویی باقی مانده باشد به همین دلیل بهتر است داخل دستگاه را تمیز کنید.
 
همچنین بهتر است هر چندقت یکبار سبدهای دستگاه را خارج کرده با مایع ظرفشویی بشویید، با دستنال نرم خشک کرده و مجددا داخل دستگاه قرار دهید.
 

فروشگاه اینترنتی اکتواش

 
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *