آموزشی

مقایسه قرص ، ژل و پودر ماشین ظرفشویی

dishwasher rinse aid

در این مقاله میخواهیم به مقایسه قرص ، ژل و پودر ماشین ظرفشویی، بپردازیم.

برای ماشین ظرفشویی قرص بهتر است یا ژل یا پودر؟

این سوالی است که اغلب دارندگان ماشین ظرفشویی مطرح می کنند. به گفته ی سایت ارس خرید، جهت شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی می توان از پودر، قرص یا مایع ماشین ظرفشویی استفاده کرد.

در این میان قیمت قرص ظرفشویی از تمامی موارد بالاتر است و قدرت پاک کنندگی آن نیز بیشتر است. جهت شستشوی ظروف در حجم بالا بهتر است از قرص استفاده شود، اما این به معنای بی تاثیر بودن درگر موارد نیست.

اگر حجم ظروف کم باشد، ماشین ظرفشویی رومیزی باشد، ظروف حساس و کریستالی و ظریف باشند، توصیه می گردد جهت شستشوی آن ها از مایع، ژل یا پودر ماشین استفاده شود.

همواره مایع، ژل و پودر ماشین ظرفشویی قیمت مناسب تری در مقایسه با قرص دارند.

تفاوت قرص و ژل ماشین ظرفشویی

قرص یا مایع ماشین ظرفشویی، کدام بهتر است؟

فرق مایع یا ژل و قرص ماشین ظرفشویی علاوه بر قیمت در مواردی چون حجم ظروف، میزان پاک کنندگی، ایجاد خط و خش و …خلاصه می شود.

ژل ماشین ظرفشویی در مقایسه با قرص ارزان تر است، اما ژل قدرت پاک کنندگی کمتری دارد. توصیه می گردد زمانی که حجم ظروف کم است از ژل ماشین ظرفشویی به جای قرص استفاده شود، همچنین بهتر است در ماشین ظرفشویی رومیزی با توجه به حجم کوچک مخزن در این ماشین ها از ژل استفاده شود.

استفاده از قرص در این ماشین های رومیزی چندان مناسب نیست. اگرچه قدرت پاک کنندگی ژل از قرص کمتر است، اما در شستشوی ظروف حساس و کریستالی در جواب به سوال قرص یا ژل ماشین ظرفشویی می بایست ژل را انتخاب کرد.

ژل شستشوی ملایم تر داشته و به این ظروف حساس آسیب نرسانده و ان ها را دچار خط و خش نخواهد کرد. همچنین اگر بخواهید از درجه های زمانی کوتاه برای شستشو استفاده کنید، بین قرص یا ژل ماشین ظرفشویی می بایست ژل انتخاب شود.

قرص در درجه های زمانی کوتاه به خوبی حل نمی شود و ممکن است حالت کف و لیزی روی ظروف بماند. قرص اگرچه در مقایسه با ژل گران تر است، اما به دلیل وجود آنزیم های مختلف و قدرت پاک کنندگی بالا و رایحه های مختلف و با توجه به عدم نیاز به جلا دهنده در آن ها در شستشوی حجم زیادی از ظروف در پاسخ به سوال قرص یا ژل ماشین ظرفشویی، می بایست قرص ماشین ظرفشویی را انتخاب کرد.

تفاوت قرص و پودر ماشین ظرفشویی

پودر یا قرص ماشین ظرفشویی، کدام بهتر است؟

فرق پودر و قرص ماشین ظرفشویی را می توان در قیمت، قدرت پاک کنندگی، جلادهندگی، حجم ظروف مورد شستشو و … خلاصه کرد.

قرص در مقایسه با پودر به مراتب قیمت بالاتری دارد. قدرت پاک کنندگی قرص در مقایسه با پودر بسیار بالاتر است. اگر حجم ظروفی که می خواهد مورد شستشو قرار گیرد کم باشد، بین پودر یا قرص ماشین ظرفشویی بهتر است پودر انتخاب شود.

میزان استفاده از پودر متناسب با حجم ظروف قابل تغییر است، ولی مقدار استفاده از قرص را نمی توان تغییر داد و در هر بار استفاده لازم است تا یک قرص در ماشین ظرفشویی قرار داده شود. میزان استفاده از پودر نیز اهمیت دارد.

اگر بیش از اندازه پودر استفاده شود، ظروف لیز و کف آلود باقی مانده و حتی گاهی گلوله هایی از پودر روی ظروف باقی می مانند.

اگر پودر کمتر از حد مورد انتظار استفاده شود، پاک کنندگی لازم را بر ظروف ایجاد نخواهد کرد، لذا لازم است در زمان استفاده از پودر حتماً میزان مناسبی استفاده شود. تفاوت دیگری که انتخاب پودر یا قرص ماشین ظرفشویی را مشخص می کند، وجود جلادهنده در قرص است.

پودر ماشین ظرفشویی فاقد جلادهنده بوده و در صورت لزوم درخشندگی ظروف می بایست مقداری جلادهنده همراه با پودر ماشین ظرفشویی مورد استفاده قرار گیرد.

لازم به ذکر است به منظور جلوگیری از ایجاد رسوبات و اجتناب از گیر کردن لوله های ماشین ظرفشویی به دلیل سختی آب و پسماند غذاها، هنگام استفاده از قرص یا پودر ظرفشویی همواره از نمک ماشین ظرفشویی استفاده شود.

فروشگاه اینترنتی اکتواش

 
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *